Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie

REHABILITACJA 25 PLUS

Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 nasza placówka również realizuje pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.W ramach programu zapewniamy wsparcie 8 uczestnikom w formie zajęć praktycznych o charakterze artystycznaym, kulinarnym, ogrodniczym. Zajęcia obejmują również rehabilitację, terapię manualną, muzykoterapię, pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Pragniemy, aby nasze zajęcia wspierały aktywizację uczestników w sferze fizycznej, intelektualnej, społecznej oraz zawodowej . #Rehabilitacja25plus

Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 nasza placówka realizuje pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach programu zapewniamy wsparcie 8 uczestnikom w formie terapii zajęciowej, rehabilitacji, muzykoterapii, zajęć kulinarnych, zajęć artystycznych i ogrodniczych. Zapewniamy pomoc psychologiczną.
Pragniemy aby wsparcie powodowało aktywizację uczestników w sferze fizycznej, intelektualnej, społecznej oraz zawodowej .

Uczestnicy projektu "Rehabilitacja 25 plus" brali udział w wycieczce do Warszawy. Wycieczki dla osób niepełnosprawnych pełnią ogromną rolę, stwarzają możliwość bezpośredniego kontaktu z kulturą i nauką. Ułatwiają szeroko rozumianą integrację i adaptację w społeczeństwie. Wycieczka została sfinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Uczestnicy projektu Rehabilitacja 25+ wzięli udział w wyjeździe na basen. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.
Wycieczka na basen jak się okazało była super zabawą i integracją. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Jaccusi i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu.
Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka.

Uczestnicy projektu "Rehabilitacja 25 plus" finansowanego przez PFRON, biorą udział w różnorodnych formach aktywności. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach kulinarnych, sportowych, dydaktycznych. Chętnie wykonują prace społeczno-użyteczne i zdobywają nowe umiejętności. Biorą udział w imprezach integracyjnych i wyjazdach.

PIERWSZE WIOSENNE PRACE OGRODNICZE
Wiosna idzie, więc pora na pierwsze prace ogrodnicze. Z wielką ochotą uczestnicy projektu "Rehabilitacja 25 plus" wykonywali inspekty na zasiewy, sadzili kwiaty ozdobne w skrzynkach oraz siali pierwsze warzywa.

WYCIECZKA DO ŁOWICZA
Uczestnicy projektu Rehabilitacja 25 plus byli na wycieczce w Łowiczu. Zwiedzili rynek z zabytkowymi kamieniczkami, ratusz, kościół oraz Muzeum Historyczno - Etnograficzne. Obejrzeli stare zabudowania wiejskie w skansenie.Na zakończenie wycieczki była wizyta w pizzerii.

• Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Baczkowie
    Baczków 32b
    21-426 Wola Mysłowska

Napisz do nas