Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie

RZĄDOWY PROGRAM "AKTYWNA TABLICA"

Z radością informujemy, że w wyniku udziału Szkoły Podstawowej  w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. H. Sienkiewicza w Baczkowie  w rządowym  programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024, placówka otrzymała dodatkowe środki finansowe w wysokości 35 000,00 zł.
Pozyskane środki finansowe przeznaczono na zakup nowoczesnego sprzętu specjalistycznego oraz oprogramowania, które zostanie wykorzystane
w procesie rewalidacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, u których występują różnorodne deficyty i dysfunkcje. Dla pracowników pedagogicznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. H. Sienkiewicza w Baczkowie udział w rządowym programie „Aktywna tablica” stwarza możliwość poszerzenia zakresu i form prowadzonych terapii, jak również jest okazją do wymiany doświadczeń zawodowych w ramach utworzonej międzyszkolnej sieci współpracy z innymi szkołami.

Z rządowego programu AKTYWNA TABLICA zakupiony został multimedialny sprzęt wspomagający nauczycieli w pracy. Dzieci wykonują bardzo chętnie interaktywne ćwiczenia wspomagające usprawnianie i rozwój percepcji wzrokowej, wspierające koncentrację uwagi i koordynację. Na zajęciach logopedycznych uczniowie korzystają z multimedialnych programów dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej.

• Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Baczkowie
    Baczków 32b
    21-426 Wola Mysłowska

Napisz do nas